wtorek, 11 czerwca 2024

Festyn Rodzinny i poplenerowa wystawa prac!

9 czerwca w Parku Muzeum Walewskich w Tubądzinie odbył się Festyn Rodzinny cyklicznie organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną we Wróblewie.

Głównym punktem wydarzenia była wystawa prac uczniów szkół z terenu Gminy Wróblew. Po raz kolejny udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Charłupi Wielkiej, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wągłczewie, Szkoły Podstawowej we Wróblewie oraz Szkoły Podstawowej w Słomkowie Mokrym. Wystawę poprzedzał tydzień warsztatów malarskich prowadzonych pod okiem sieradzkich artystów Cezarego Zbrojewskiego oraz Karoliny Antczak. Dzieci bardzo chętnie brały udział w plenerach i zdobywały cenne doświadczenie kierowani przez profesjonalnych artystów. Tematem dzieł były park w Kościerzynie, zalew Smardzew, Muzeum Walewskich w Tubądzinie oraz kościół we Wróblewie.

Na gości festynu czekało mnóstwo darmowych atrakcji. Animacje i zabawy prowadzone przez Stowarzyszenie Carpe Diem po Charłupsku i Happy Kids oraz dmuchańce, malowanie twarzy i wata cukrowa. Zaplecze gastronomiczne takie jak: prażuchy z kapustą, kiełbaski z grilla, tosty, smalec z ogórkiem oraz lemoniadę, zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich w Słomkowie Suchym ,,Słomianeczki”, natomiast słodkości można było zakupić u pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Dziebędowie. Pyszną grochówkę serwowała 15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia, która miała również swoje stoisko promujące sieradzką jednostkę.

Czas umiliły występy wokalne wychowanków z Gminnego Ośrodka Kultury we Wróblewie. Gwiazdą Festynu Rodzinnego był zespół The Sound Pack& Yarosh Organ Trio. Imprezę powadziła Klaudia Pawlak z Nasze Radio FM.

O bezpieczeństwo zadbała Ochotnicza Straż Pożarna z Tubądzina.

Fundatorem nagród dla dzieci uczestniczących w plenerze malarskim była Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Wart-Milk w Sieradzu.

Dziękujemy za udostępnienie obiektu i zaangażowanie pracownikom Muzeum Walewskich w Tubądzinie oraz Firmie Handlowo-Usługowej Daniel Zając za wydruk plakatów.

Dziękujemy również wszystkim za wspaniałą rodzinną atmosferę i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach!

(Źródło Gmina Wróblew)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz