sobota, 8 czerwca 2024

Piknik rodzinny z pokazami wojskowymi w Zespole Szkół Katolickich

W dniu 8 czerwca w Zespole Szkół Katolickich w Sieradzu odbył się piknik rodzinny zorganizowany dla uczniów oraz ich bliskich. Impreza zaplanowana była w godzinach 10-14 i otworzyli ją oficjalnie dyrektorzy szkoły: Sylwia Pichola, Ksiądz Jan Witkowski oraz Mjr. Wiesław Bednarski. Oj działo się tu dziś.


Na przybyłych dziś do Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu czekały różne atrakcje. Między innymi była to przygotowana strzelnica wirtualna, na której można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Była też tak zwana retrosfera, czyli strefa informatyczna gdzie można było zobaczyć chociażby takie eksponaty jak komputer Atari czy Commodore i na tych komputerach zagrać. Oczywiście był też kiermasz, malowanie buziek i robienie tatuaży, strefa z militariami zabytkowymi i nowoczesnymi oraz strefa gastronomiczna z przepysznym jedzeniem i kuszącymi słodkościami.

Ponadto zostały dziś przygotowane pokazy artystyczne i wojskowe. Najmłodsi uczniowie szkoły przybyłych gości uraczyli występem tanecznym, a starsi uczniowie z klas mundurowych pokazem wojskowym, podczas którego odbijano bliżej nieokreślonego ministra z rąk terrorystów. Następnie odbył się krótki pokaz umiejętności walki stylem Krav maga, żałujcie że tego nie widzieliście na własne oczy.

Wśród zaproszonych gości byli również strażacy z OSP Sieradz i OSP Chojne oni przygotowali dla wszystkich pokaz gaszenia pożaru z działek zamontowanych na dachach wozów bojowych. To była gigantyczna kurtyna wodna.

Zobaczcie sami obszerną fotorelację z wydarzenia.
15 komentarzy:

 1. oj ci chłopcy w mundurach .... :*

  OdpowiedzUsuń
 2. kurtyna wodna była w deche

  OdpowiedzUsuń
 3. świetna fotorelacja

  OdpowiedzUsuń
 4. żołnierzyki jak te laleczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. pokaz klasy mundurowej EXTRA

  OdpowiedzUsuń
 6. szkoda że nie dojechała policja i wojsko , podobno byli w SP nr 10

  OdpowiedzUsuń
 7. ale dyngusa im zrobili :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziewczyny brać się za chłopaków z klas mundurowych, potrafią się bić to znaczy że potrafią obronić !

  OdpowiedzUsuń
 9. te pikniki to genialna sprawa, szkoda tylko że każda szkoła robi je w tym samym czasie

  OdpowiedzUsuń
 10. fajnie tu uwas

  OdpowiedzUsuń
 11. fajnie tu u was jest naprawdę

  OdpowiedzUsuń
 12. Katolicka szkola uczy wojny? Trochę to dziwne.

  OdpowiedzUsuń
 13. Też byłem zaskoczony szkołą katolicką z klasa mundurową. No i ten arsenał i zdjęcia pełne strachu i agresji. A ja zawsze pamiętałem nauki kościoła, że agresja to grzech i nadstaw drugi policzek. Nie rób drugiemu co tobie nie miłe itp. Potem dzieci wymagają psychologów po świat jest pełen sprzeczności i to cię uczuli wczoraj dziś się nie liczy? No ale ten arsenał to wysyla pewnie tylko dobrą nowinę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Super szkoła , nie tylko dobrze uczą , ale i wychowują

  OdpowiedzUsuń