niedziela, 9 czerwca 2024

XVI Jarmark Urszulański za nami

W dniu 8 czerwca w Sieradzu na palcu przy Klasztorze Sióstr Urszulanek odbył się XVI Jarmark Urszulański i był to kolejny punkt obchodów Dni Sieradza. 


Atrakcji nie zabrakło zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Były tu dmuchańce, kucyki, stoiska ze słodkościami i w sumie mnóstwo różnych straganów na których można było coś ciekawego kupić. Jak zwykle na jarmarku był otwarty Pewex u sióstr Urszulanek a także stoiska z jedzeniem i ziołami. Można było także nabyć kwiatka z motylkiem lub kota w worku, a cały dochód z zakupionych różności był przeznaczony na Klasztor sióstr Urszulanek. 

Odbyły się także "Kurkowe" zawody strzeleckie o pierścień św. Urszuli Leduchowskiej i znów nastąpiła "Intronizacja Króla Kurkowego". 

Czekało także na zgromadzonych na placu teatralnym wiele występów artystycznych. Przed sieradzką publicznością prezentowali się dziś: dzieci z przedszkola sióstr Urszulanek oraz dzieci z MDK, zespół Apasjonata, zespół Akord,  zespół wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku, młodzież z SCK i SDK oraz II LO w Sieradzu, zespół Kanaan, kapela Pożarniki a jako gwiazda jarmarku wystąpiła Krystyna Giżowska, która zaśpiewała dla nas między innymi takie hity radiowe jak: "Nie było Ciebie tyle lat", "Przeżyłam z tobą tyle lat" czy "W drodze do Fontaibleau".

Fotorelacja.


6 komentarzy:

 1. Pani Giżowska się trzyma nieźle :)

  OdpowiedzUsuń
 2. było naprawdę sympatycznie

  OdpowiedzUsuń
 3. szkoda że nie było szczudlarzy

  OdpowiedzUsuń
 4. no bajka normalnie był też indianin i wiosna

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna impreza,wszyscy mogli się bawić!Stoiska też fajne.Gratulacje dla uśmiechniętych pomysłowych Sióstr .Jesteśmy rokrocznie a wczorajszą impreza była naprawdę klimatyczna.Tak trzymać!!!

  OdpowiedzUsuń