wtorek, 2 lipca 2024

KULTURALNY RYNEK

Muzyka Paryża z czasów Antoine'a oraz koncert "KNOPIK & ŚCIERAŃSKI DUO"

Data: 7 lipca 2024 (niedziela), godzina 18:00

Miejsce: Rynek w Sieradzu

WSTĘP WOLNY

 


Muzyka Paryża z czasów Antoine'a w wykonaniu: 

 P. Rodowicz - kontrabas,

 P. Knopik - perkusja,

 K. Dobrowolski - skrzypce,

 A. Mikulski - instrumenty klawiszowe.

                                                          

Koncert „KNOPIK & ŚCIERAŃSKI DUO”:

 P. Knopik - perkusja,

 K. Ścierański - gitara basowa i elektryczna.

 

Krzysztof Ścierański jest muzycznym samoukiem (ukończył Pomaturalną Szkołę Ochrony Środowiska). Po kilku latach gry w zespołach muzycznych, m.in. w hard-rockowym zespole muzycznym System[1], został w wieku 22 lat basistą jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach.

 W 1980 na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę, Ścierański zaczął realizację projektów autorskich.

 Obecnie grywa z Bernardem Maselim, a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Radulim. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Ryszard Sygitowicz, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Grzegorz Ciechowski, Marek Wilczyński, zespół Wilki, zespół Krzak i inni.

Wielokrotny zwycięzca dorocznego plebiscytu Jazz Top miesięcznika Jazz Forum w kategorii gitarzysta basowy roku. Na koncertach używa także klasycznych 6-strunowych gitar elektrycznych.

„KNOPIK & ŚCIERAŃSKI DUO” to niepowtarzalny duet 2 wybitnych muzyków. Wirtuozów swoich instrumentów. W repertuarze głownie utwory z bogatej dyskografii Krzysztofa Ścierańskiego z dużą ilością improwizacji i ekscytujących partii solowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz