środa, 3 lipca 2024

POMOC POLICJANTÓW PRZYSZŁA NA CZAS

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów Ogniwa Patrolowego sieradzkiej komendy być może zapobiegła tragedii. Mł. asp. Dawid Król i st. sierż. Kamil Resterny pierwsi zauważyli ogień wydobywający się z garażu na jednej z posesji w Wiechucicach. W domu przebywał właściciel z małym dzieckiem. Policjanci szybko wyprowadzili ich z budynku w bezpieczne miejsce. Mundurowi swoim działaniem po raz kolejny udowodnili, że ratowanie życia i pomoc drugiemu człowiekowi są dla nich najważniejsze.


1 lipca 2024 roku po godzinie 18.00 policjanci ogniwa patrolowego przejeżdżali przez miejscowość Wiechucice w gminie Sieradz. W pewnym momencie zauważyli ogień wydobywający się z otwartego garażu na jednej z posesji. Natychmiast zaalarmowali dyżurnego policji, aby wezwał straż pożarną. Mundurowi pobiegli na posesje, aby sprawdzić czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Wielokrotnie pukali w okna domu znajdującego się niedaleko płonącego garażu. Po kilku minutach z domu wyszedł  właściciel z małym dzieckiem, który jak się okazało nic nie wiedział o szybko rozprzestrzeniajacym się pożarze. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo domownikom wyprowadzili ich z posesji. Do czasu przyjazdu strażaków mundurowi zabezpieczali miejsca pożaru, aby zapobiec  powstaniu zagrożenia dla innych osób. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Aktualnie śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu  wyjaśniają okoliczności i  przyczyny zdarzenia.  Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu mł. asp. Dawida Króla i st. sierż. Kamila Resternego być może nie doszło do tragedii. „Pomagamy i chronimy” – to motto polskiej Policji, a nasi policjanci po raz kolejny udowodnili to chroniąc to, co dla nich najważniejsze – życie i zdrowie drugiego człowieka.

(Źródło KPP Sieradz)
4 komentarze:

 1. Kłamstwo jakiego jeszcze nie było podziękowania i zasługa to dla sąsiadki która pierwsza dzwoniła na straż pożarną i dzięki niej policja tam dotarła a nie że niby przypadkiem . Policja była wulgarna i chamska i za nic robienie teraz zbierają pochwały wstyd ludzie to wy za brednie wypisujcie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie Policja a zapewne st.sierż K. Resterny :)

   Usuń
  2. Chłopaki napisali źródło KPP Sieradz, tzn że policja odebrała pani zasługi , czyli bzdury wypisuje KPP Sieradz

   Usuń
  3. Chłopaki napisali źródło KPP Sieradz, tzn że policja odebrała pani zasługi , czyli bzdury wypisuje KPP Sieradz

   Usuń