środa, 24 kwietnia 2024

wtorek, 23 kwietnia 2024

Poeta jest nawigatorem słowa - spotkanie z Wojciechem Kassem

19 kwietnia gościem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu był Wojciech Kass, poeta, eseista, dyrektor Muzeum im. Konstantego Idefonsa Gałczyńskiego w Praniu. To jedenasta wizyta poety w naszym mieście. Tym razem rozmawialiśmy o „Medytacjach na 31 dni”, najnowszej książce Wojciecha Kassa, która ukazała się w krakowskim Wydawnictwie Austeria. Okładkę książki zdobi grafika sieradzkiego artysty Aleksego Nowaka.

Podpisanie umowy na budowę Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Sieradzu wraz z infrastrukturą towarzyszącą i wyposażeniem

W dniu 22 kwietnia została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Sieradzkim, Placówką Opiekuńczo – Wychowawczą w Tomisławicach  a Piotrem Haraszkiewiczem prowadzącym działalność gospodarczą pn. EKO-BUD Piotr Haraszkiewicz- wykonawcą.

poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Znaleziono statuetkę z 64 Biegów Ulicami Sieradza

Drodzy czytelnicy, okazuje się iż po 64 Biegach Ulicami Sieradza w kawiarni Open Hair Cafe zostawił ktoś statuetkę która było nagrodą za biegi szkolne klas 1-3. Statuetka jest do odbioru w kawiarni.

Paweł Osiewała po raz trzeci Prezydentem Miasta Sieradza

Dogrywka w wyborach samorządowych 2024 do urzędu Prezydenta Miasta Sieradz została rozstrzygnięta. Po raz trzeci przez wyborców na to stanowisko został wybrany Paweł Osiewała.

niedziela, 21 kwietnia 2024

Wypadek drogowy w Dąbrówce gm. Wróblew AKTUALIZACJA

W dniu 21 kwietnia około godziny 21:50 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku drogowym  w miejscowości Dąbrówka gm. Wróblew. Więcej informacji niebawem.

PKW – frekwencja na godzinę 17

Jak podaje PKW w Sieradzu w drugiej turze wyborów na prezydenta Sieradza, frekwencja na godzinę 17:00 wynosi 35,44.

Poranny wypadek na Tumidaju

W niedzielę 21 kwietnia w godzinach rannych służby ratunkowe w Sieradzu odebrały zgłoszenie o wypadku drogowym we wsi Tumidaj w gminie Brzeźnio.

PKW - frekwencja cząstkowa na godzinę 12:00

Jak podaje PKW w naszym mieście w drugiej turze wyborów na prezydenta Sieradza, frekwencja na godz. 12:00 wynosi 14,27%.

sobota, 20 kwietnia 2024

64. Biegi Ulicami Sieradza

Za nami 64. Biegi Ulicami Sieradza. Biegali dziś dzieci z rodzicami, dzieci szkół podstawowych a także zostały zorganizowane dwa duże dystanse na 5 km i na 10 km. Wszyscy którzy ukończyli bieg otrzymali medal pamiątkowy a najlepsi biegacze w swoich kategoriach otrzymywali puchary. W zawodach brało udział ponad 600 uczestników. Szkoda tylko że 64 edycja biegów została storpedowana przez mocno padający deszcz.

XXXIX Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Piłce Siatkowej w Warcie

W piątek (19 kwietnia) zakończyły się XXXIX Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Piłce Siatkowej.