środa, 1 sierpnia 2018

Baseny nad rzeką Wartą już otwarte

W środę 1 sierpnia tuż przed godziną 11 oficjalnie otworzono dla mieszkańców i gości odwiedzających Sieradz, baseny nad rzeką Wartą, to pierwszy taki obiekt w Sieradz.


Już od dziś mieszkańcy Sieradza mogą korzystać z dwóch basenów wybudowanych nad rzeką Wartą, do piątku miasto przygotowało niespodziankę dla odwiedzających, pierwsze dwie godziny są gratis. 
Od soboty już za cały pobyt trzeba będzie płacić, jak powiedział wiceprezydent Sieradza Rafał Matysiak, są to najtańsze baseny w województwie łódzkim. Opłata za pierwsze dwie godziny to tylko 6 zł, dla dorosłych zaś dla wszystkich uczniów z ważną legitymacją szkolna tylko 3 zł, dzieci do lat 7 wchodzą na basen bezpłatnie, po dwóch godzinach odpłatność za baseny niestety rośnie i za każde rozpoczęte 10 minut trzeba będzie zapłacić 2 złote, to dlatego, aby z basenów mogło korzystać jak najwięcej osób, a nie tylko jedna grupa, kliknij, aby posłuchać MP3.
Również Wodne Ochotnicze Pogodowe Ratunkowe, przygotowało atrakcje dla wszystkich mieszkańców Sieradza i już od 13 sierpnia przez cały tydzień ratownicy WOPR, będą uczyć, pływać osoby, które nie potrafią pływać, kliknij, aby posłuchać MP3.
Koszt budowy basenów i całego zaplecza to kwota 5,200 000 zł, z czego miasto uzyskało dofinansowanie w kwocie 3,5 miliona złotych. 
Jednorazowo na obiekcie będzie mogło przebywać 100 osób, nad bezpieczeństwem przebywających na basenach czuwać będą ratownicy WOPR.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz