piątek, 29 listopada 2019

Strajk klimatyczny w Sieradzu

W piątek 29 listopada w różnych miastach naszego kraju odbyły się strajki klimatyczne, również w Sieradzu młodzież przygotowała taki strajk.


Grupa kilkudziesięciu uczniów sieradzkich szkół przyłączyła się do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Po tym, jak młodzież zebrała się na płycie Sieradzkiego Rynku i odczytała pierwsze punkty dotyczące ich akcji, wszyscy przeszli pod sieradzki magistrat. 
Tu odczytano dalsze postulaty młodzieży dotyczące dzisiejszego protestu. Przez całą drogę uczestnicy skandowali okrzyki dotyczące ochrony klimatu, kliknij, aby wysłuchać MP3.
Do uczestników strajku wyszedł wiceprezydent Sieradza Rafał Matysiak.  
5 komentarzy:

  1. Proponuję, by zmiany każdy zaczął od siebie. Ja przesiadłam się z samochodu na rower (wiosna, lato, jesień) i autobus miejski (zima). Młodzieży z Jagiellończyka proponuję, by przestała palić faje (zanim na dobre wpadnie w nałóg) pod biblioteką, a tym z Mechanika - na parkingu przy szkole ;) Zamiast mamusinej podwózki pod same drzwi szkoły - rześki spacer przez miasto. To byłby dobry początek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dajcie dobry przykład, jak już ktoś wspomniał wyżej :) Sprawdźcie też dokładnie, kto jest największym unijnym trucicielem.

    OdpowiedzUsuń