czwartek, 24 czerwca 2021

Wyścig "Solidarności" i Olimpijczyków w Sieradzu

W czwartek 24 czerwca wystartował trzeci etap Międzynarodowego Wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków z Koluszek do Sieradza z metą na Placu Wojewódzkim. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o dystansie 191,6 km i był to jeden z pięciu wyścigów zaplanowanych dla tych zawodów. Kolarze w Sieradzu spodziewani byli około godziny 18:30. Podczas wyścigu swoją obecnością zaszczycili nas olimpijczycy Kazimierz Maranda i Marek Leśniewski.

Etap był dość pechowy. Już na 15 kilometrze doszło do sporej kraksy co miało wpływ na późniejszy przebieg wyścigu, gdyż peleton liczący 142 zawodników do Sieradza wjechał porozrywany na kilka grup. Kolarze wjechali na metę na Placu Wojewódzkim. koło godziny 19.00. Trzeci etap wygrał Casper van Uden z grupy Development Team DSM, drugi był Coen Vermeltfoort z grupy VolkerWessels a trzeci Nick Brabander również z grupy VolkerWessels wszyscy zawodnicy reprezentowali kraj Holandię. W dniu dzisiejszym nie mogło zabraknąć również wyścigu dla młodych kolarzy. Około godziny 16:30 rozpoczął się wyścig zorganizowany specjalnie dla nich w grupach od 5 do 12 lat. 1 komentarz:

  1. Oszustwo i propaganda... dzieci poniżej 3 miejsca nie otrzymały nawet dyplomu za udział w wyścigu,
    który był obiecywany od początku. Za drogo kartkę a4 wydrukować. Nasze dzieci były tłem dla dzieciaków z grup kolarskich, które jeżdżą za wyścigiem. Jak można w jednej grupie puścić 7 latka na składaku czy rowerku na kołach 20" z chłopcem na kolarzówce, który trenuje w klubie. Granda... wstyd dla organizatorów i krzywda dla dzieci, które chcą jeździć na rowerze w małych miastach!!!!

    OdpowiedzUsuń