środa, 8 czerwca 2022

Sieradzanin z indeksem na studia

Blisko 50 uczniów szkół średnich uczestniczyło w ogólnopolskim finale VIII edycji Olimpiady Solidarności. W tym roku areną zmagań jednego z największych konkursów historycznych w Polsce był Sieradz.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)


- Jesttttt! - krzyknęli członkowie zwycięskiego, łódzkiego teamu, który okazał się najlepszy w tegorocznym finale. Ogromna radość nie dziwi, bo oprócz 3,5 tys. zł stypendium naukowego i nagród rzeczowych, licealiście otrzymali również indeks na studio. Wśród zwycięzców znaleźli się Marta Taras (Wieruszów), Maciej Kaczuba (Tomaszów Mazowiecki) oraz Przemysław Maruszewski z II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu. -  Do udziału w olimpiadzie namówiła mnie pani Agnieszka Świątek, moja wychowawczyni, która pewnego dnia weszła do klasy i powiedziała "Przemek jest fajny konkurs, który będzie Ci odpowiadał". Interesuje mnie historia najnowsza, więc się nie zastanawiałem. Dzięki wygranej mam indeks na wyższą uczelnię, a rozważam studiowanie historii lub prawa - mówi sieradzanin.

Opiekunem zwycięzców był Jarosław Solecki, nauczyciel LO im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie.

Wśród gości, którzy wzięli udział w gali podsumowującej zmagania licealistów był m.in. Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego; Urszula Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu; Rafał Matysiak, wiceprezydent Sieradza oraz Waldemra Flajszer, łódzki kurator oświaty.  

W finale w Sieradzu udział wzięło blisko 50 uczestników ze wszystkich województw. Przyjechali z 16 województw. Uczestnicy spędzili w Sieradzu 3 dni.

Etap ogólnopolski realizowany był przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska we współpracy z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu.

Organizacyjnie finał Olimpiady wsparł również Urząd Miasta Sieradza, Sieradzkie Centrum Kultury oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz