czwartek, 9 marca 2023

Policjantka z sąsiedztwa

 „Policjanci z sąsiedztwa” to serial dokumentalny przedstawiający z bliska pracę policji z całej Polski. Skupia się jednak przede wszystkim na mniejszych miastach, a nawet wsiach, pokazując przebieg interwencji przez pryzmat lokalnych problemów i relacji społecznych. Jedną z jej bohaterek była sierż. Żaneta Dulska – aktualnie słuchaczka kursu specjalistycznego w naszej Szkole.

Sierż. Żaneta Dulska w Policji służy od 3 lat, pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu, aktualnie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe na kursie specjalistycznym w naszej Szkole.

Z wielką przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie z Zespołu Szkół im. J. Korczaka w Szydłowie dotyczące przeprowadzenia pogadanki profilaktycznej dla uczniów klasy II. Była to doskonała okazja do promowania zawodu i etosu policjanta.

Sierż. Żaneta Dulska, z uwagi na swój udział w dwóch sezonach serialu „Policjanci z sąsiedztwa” jest wśród uczniów osobą rozpoznawalną. Program, emitowany na kanale Telewizji WP, pierwszy raz w historii, na oczach widzów, ukazuje formalną i profesjonalną stronę policji, gdzie jej funkcjonariusze zderzają się z nieoczywistymi i nietypowymi sytuacjami spotykanymi w większości polskich miast i wsi – czyli w takich miejscach, gdzie mieszkają i uczą się uczniowie zapraszającej Szkoły.

Podczas spotkania sierż. Żaneta Dulska opowiedziała o realizacji swoich marzeń zawodowych, które towarzyszyły jej już od najmłodszy lat, pokrótce wskazała jak aktualnie wygląda jej służba w Wydziale Ruchu Drogowego oraz na czym polegał jej udział w programie „Policjanci z sąsiedztwa”. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów, pytań nie było końca. Na wszystkie nasza słuchaczka odpowiadała cierpliwie i z pełnym profesjonalizmem.

Podczas spotkania sierż. Żaneta Dulska wielokrotnie powtarzała, że program pokazuje prawdziwą pracę funkcjonariuszy policji oraz ich emocje, rozterki, problemy nie tylko podczas służby, ale również po jej zakończeniu…w życiu prywatnym…

Serdecznie zapraszamy do oglądania! Źródło KPP Sieradz.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz