poniedziałek, 3 lipca 2023

Minister Jacek Sasin w Sieradzu

W poniedziałkowe popołudnie Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin spotkał się w Teatrze Miejskim w Sieradzu z członkami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości. Całość rozpoczęła się od występu Ludowego Zespołu Śpiewaczy „MARJANKI” oraz krótkiego koncertu Miejskiej Orkiestry Dętej OSP z Sieradza. Za nim na scenie teatru zaczął przemawiać gość dzisiejszego wydarzenia, przybyli do teatru uczestnicy spotkania mogli porozmawiać i zadać pytania obecnym tu parlamentarzystom i samorządowcom. 

Wśród zaproszonych gości poniedziałkowego spotkania byli między innymi marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP Marcin Przydacz, posłowie na sejm Piotr Polak i Paweł Rychlik czy senator RP Michał Seweryński oraz samorządowcy z naszego regionu. Sam minister Jacek Sasin gdy się pojawił przy mównicy to przemawiał szybko, konkretnie i niezmiernie trafnie punktował porażki poprzedniej koalicji rządzącej między innymi poruszył temat walki PiS z mafiami vat-owymi. Mówił również o programach społecznych, które wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość w celu polepszenia warunków życia seniorów oraz polskich rodzin (znacząca waloryzacja rent i emerytur oraz program 500+). Nie zabrakło też gorącego tematu bezpieczeństwa narodowego w obliczu sytuacji za wschodnią granicą Ukrainy oraz  Białorusi, gdzie w przypadku państwa którym rządzi Alaksandr Łukaszenka stacjonuje nosząca znamiona ugrupowania terrorystycznego "Grupa Wagnera", która tam została "zesłana" przez prezydenta Rosji.  Został też poruszony temat zamieszek we Francji gdzie sytuacja jest bardzo rozwojowa i ma związek z nielegalnymi uchodźcami z Afryki, których to władze UE próbowały i próbują siłą narzucić Polsce ich przyjęcie ("relokacja uchodźców"). Został też omówiony temat armii polskiej i zbrojenia jej nowoczesną  bronią  i nowoczesnym sprzętem wojskowym. Zdaniem ministra Jacka Sasina silna Polska armia będzie  w stanie skutecznie odstraszyć potencjalnych agresorów (mowa w obliczu sytuacji na wschodniej granicy). Minister Sasin zaznaczył również że dopóki PiS będzie rządził w kraju to energetyka oparta na węglu będzie bezpieczna tak długo dopóty sami nie wypracujemy sobie bezpiecznej alternatywy energetycznej (łącznie z budową elektrowni atomowej). Po wystąpieniu pana ministra głos zabrał ponownie marszałek województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber i opowiadał o tym co w ostatnich latach udało się zrobić w  województwie by poprawić poziom życia mieszkańców całego województwa. Spotkanie zakończył przemówieniem prezydent Sieradza Paweł Osiewała, który podziękował wszystkim samorządowcom za to że tak prężnie działają dla dobra mieszkańców regionu i wyraził nadzieję że po wyborach jesiennych nadal będzie mógł wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością realizować w 2024 roku projekty które są zaplanowane, gdyż w 2024 mają trafić do województwa łódzkiego ze wsparcia unijnego prawie 3 mld euro.


7 komentarzy:

 1. Wstyd się pokazywać w towarzystwie złodzieja i malwersanta ,czy aby na pewno na sali są ludzie z Sieradza ,czy klakierzy przywiezieni autobusami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na palcach jednej ręki można policzyć osoby z Sieradza...

   Usuń
 2. Czy prawda jest powstanie pomnik pana Jacka przy ul.Wodnej

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakieś jaja, prezydent Osiewała w klapie nosi BEZPARTYJNY, on jest tak bezpartyjny jak Putin nie napadła na Ukrainę.

  OdpowiedzUsuń
 4. same gu... i nic więcej

  OdpowiedzUsuń
 5. O bezpartyjności nie ma mowy w polityce ale jest teatr czasami cyrk i tak od lat

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety większość to mieszkańcy sieradza WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń