czwartek, 24 sierpnia 2023

OBYWATELSKIE UJĘCIE NA STACJI PALIW W SIERADZU

Godną naśladowania postawą wykazały się dwie pracownice jednej ze stacji paliw w miejscowości Sieradz. Przyczyniły się one do zatrzymania nietrzeźwego kierującego, który przyjechał na stację zatankować samochód nie mając wystarczającej ilości pieniędzy. 38-letni mężczyzna miał prawie 3,4 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał on również uprawnień do kierowania. Gratulujemy czujności! Dzięki wzorowej reakcji być może udało się zapobiec tragedii.


22 sierpnia 2023 roku o godzinie 00:20 dyżurny sieradzkiej policji został powiadomiony o znajdującym się na stacji paliw w Sieradzu mężczyźnie, który przyjechał zatankować samochód i może znajdować się po działaniem alkoholu. Skierowani na miejsce policjanci zastali dwie pracownice stacji, które wskazały kierującego pojazdem marki chevrolet blazer. Z relacji jednej z pracownic wynikało, że  na teren stacji wszedł mężczyzna, który zapytał jej czy mogłaby zatankować mu paliwo do samochodu za kwotę 20 zł. Od mężczyzny wyczuwalna był silna woń alkoholu. Kobieta zapytała go czy on jest kierowcą pojazdu i poprosiła o wskazanie, w którym miejscu zaparkował pojazd.  Spoglądając na wcześniejsze nagranie z monitoring wiedziała, że to właśnie ten mężczyzna siedział na miejscu kierowcy i poruszał się wskazanym pojazdem. Widząc całą sytuację, druga z kobiet pracujących na stacji zadzwoniła na numer alarmowy. Do kobiety ponownie podszedł mężczyzna oraz pasażer siedzący w jego pojeździe. Następnie w rozmowie z kobietą poprosili ją o pożyczenie pieniędzy na paliwo, ponieważ nie mają już więcej środków. Kobieta powiedziała, że zatankuje im samochód tylko muszą jej dać kluczyki i zrobi to sama. Jeden z mężczyzna podał jej kluczyki, a kobieta w tym czasie udała się do budynku stacji, gdzie czekała na przyjazd policji. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierowcą chevroleta blazer był 38 -letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on 3,4 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. 38- latek odpowie teraz za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz za wykroczenie jazdy bez uprawnień. 

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym  zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą nietrzeźwi za kierownicą potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na taką jazdę. Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na takie zagrożenia i udaremniają dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom. Taka zadecydowana postawa zasługuje na uznanie i być może zapobiegła tragedii.

(Źródło KPP Sieradz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz