czwartek, 12 października 2023

Koncert Tria Jazzowego

Zapraszamy na koncert Tria Erenc – gitara, Makowski – bas, Jahr – perkusja. W programie standardy jazzowe, kompozycje Metheny`ego, Makowskiego, Erenca. Koncert odbędzie się 6 listopada 2023 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48. Wstęp wolny. Wejściówki do odebrania w sekretariacie PSM od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 – 18:00. Serdecznie zapraszamy.

Marcin Jahr

Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Stanisława Proksy (studia na tej uczelni w latach 1988-1992). Był związany z bydgoskimi klubami muzycznymi (m.in. „Bogartem” i „Mózgiem”) i różnymi formacjami muzycznymi. Profesjonalną karierę rozpoczął w Kwintecie Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego (1987). Później współpracował m.in. z Garrisonem Fewellem, Nicolasem Simionem, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem (CD pt. „Lonely Town” zostało uznane przez czytelników czasopisma „Jazz Forum” Płytą Roku 1995), Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Stankiewiczem, Lorą Szafran z zespołem „New Presentation”, Karolem Szymanowskim, Brandonem Furmanem i Jackiem Niedzielą, Piotrem Baronem, Zbigniewem Namysłowskim; okazjonalnie z Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Leszkiem Kułakowskim, Krzysztofem Herdzinem, Michałem Kulentym i z wieloma innymi. Z większością z tych wykonawców nagrał ponad 30 płyt dla różnych wytwórni. Brał udział w festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą, tj. kilkakrotnie Jazz nad Odrą, Jazz Jamboree, Jazz Standard Festival Siedlce, „Jazz w Muzeum” w Ostrowie Wlkp., Pori Jazz Festival `87 (Finlandia), Istanbul Festival `93 (Turcja), ’99 Euro Big Band Matusza Jakabcica (Bratislava, Słowacja).


Łukasz Makowski

Muzyk, kontrabasista, gitarzysta basowy, sideman, kompozytor. Współpracuję z jednymi z najlepszych muzyków na polskiej, norweskiej, amerykańskiej, oraz brytyjskiej scenie jazzowej. Ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz na Griegakademiet w Bergen, na kierunku klasyczny kontrabas solowy. Jest muzykiem ze sporym doświadczeniem zarówno jazzowym jak i klasycznym. Między innymi grał koncerty solowe z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz z Bergen Unge Kammerorkester. Współpracuje z jednymi z najlepszych muzyków na polskiej, norweskiej, amerykańskiej, oraz brytyjskiej scenie jazzowej U.S.A.- Eddie Henderson, U.K – Tony Kofi, Norwegia – Alf Wilhelm Lundberg, Polska – Tomasz Grochot, Marcin Jahr, Krzysia Górniak. W 2008 i 2009 roku występował na festiwalch jazzowych w Polsce (Świdnickie Noce Jazzowe‘08, Jazz Spring Festival’08, Norwegii – Silda Jazz Festival w Haugesund|’08 i 09, Anglii – London Jazz Festival’08, Jazz Festival Katowice’11, oraz na Ukrainie – Jazz Bez Festival’11.


Romuald Erenc

Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie gitary oraz studia podyplomowe w Bundesakademie w Trossingen (Niemcy). Uzyskał tytuł doktora sztuki w zakresie instrumentalistki. Doskonalił się także podczas licznych kursów mistrzowskich w kraju i zagranicą. Od kilkunastu lat prowadzi działalność koncertową solową i kameralną na terenie kraju i za granicą. Koncertuje w kraju i zagranicą .Często współpracuje z organistami takimi jak m.in : Andrzej Chrosiński, Jan van Mol, Robert Grudzień, Gianpaolo di Rosa, Łukasz Mosur. Obecnie jest wykładowcą na Wydziale Padagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i nauczycielem gitary w PSM I st. w Sieradzu. Jest autorem kompozycji na gitarę i zespoły kameralne, które publikowane są w duńskim wydawnictwie Bergmann Edition. Uprawia muzykę jazzową i improwizowaną, co zaowocowało współpracą z takimi muzykami jak Andrzej Jagodziński, Maciej Sikała, Czesław Bartkowski, Adam Cegielski, Romuald Szałek, Piotr Rodowicz. „Chopin na strunach”, Entr Acte „Ravel, Villa-Lobos, Domeniconi”, Entr Acte Ensemble „Schubert, Matiegka”, Kolędy Polskie, Esfahan – Live in Mannheim, Mario Castelnuovo Tedesco - muzyka na chór i gitarę, Muzyka Renesansu w opracowaniu na gitarę klasyczną. Jest też autorem muzyki do filmów dokumentalnych.

(foto poglądowe)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz