środa, 25 października 2023

Powoli uświadamiałem sobie, że muszę być aktorem - spotkanie z Adamem Woronowiczem

Adam Woronowicz będzie w czwartek 26 października o godz. 18:00 gościem w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu. ADAM WORONOWICZ to wybitny aktor małego i dużego ekranu, jak i sceny teatralnej.


Trudno byłoby wymienić wszystkie kreacje aktorskie, które stworzył i za które był wielokrotnie nagradzany. Jest Laureatem Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za sezon 2004/2005, przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr”, za role Fadinarda w „Słomkowym kapeluszu”, Eugène’a Labiche’a w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz Mirona w spektaklu Teatru Telewizji „Pamiętnik z powstania warszawskiego”, według Mirona Białoszewskiego. Otrzymał Orły za najlepszą rolę drugoplanową w filmie „Chrzest” oraz 5 nominacji za role drugoplanowe w filmach „Rewers”, „Miłość”, „Pani z przedszkola”, „Demon”, „Kamerdyner”, „Moje wspaniałe życie”, „Chopin. Pragnienie miłości”. Możemy podziwiać go w filmach „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Baby są jakieś inne”, „7 uczuć”, „Zimna wojna”, „Teściowie” oraz w popularnych serialach: „Diagnoza”, „Układ”, „Kod genetyczny” i wielu innych. Najnowszy film z udziałem aktora, w pierwszoplanowej roli, to „Teściowie 2”. Premiera odbyła się 15 września 2023 r.

Adam Woronowicz ukończył studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie w 1997 roku. Jego występy można było oglądać w Teatrze Rozmaitości w Warszawie w latach 1997-2001 i w Teatrze Powszechnym w Warszawie od 2001 do 2009 roku. Obecnie występuje w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Wystąpił w wielu filmach, serialach oraz w spektaklach Teatru Telewizji. Spotkanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programy Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz