piątek, 12 stycznia 2024

Nieszczelny komin zagrożeniem dla mieszkańców, zarządca budynku zostawiła mieszkańców bez ogrzewania !!!!

W piątek 12 stycznia około godziny 18 Państwowa Straż Pożarna w Sieradzu odebrała zgłoszenie od mieszkańców budynku przy ulicy Dominikańskiej 4 o wydostającym się dymie ze ściany.

Jak przekazali nam mieszkańcy jednego z lokali budynku wielorodzinnego przy ulicy Dominikańskiej 4, podczas gdy sąsiad pali w piecu u nich w mieszkaniu na pierwszym piętrze, z pęknięć w ścianie kominowej wydobywa się dym. 

Mieszkańcy mieszkania, w którym wydobywał się dym ze ściany, dziś zgłaszali do zarządcy budynku, czyli Zakładu Gospodarki Nieruchomościami w Sieradzu, iż podczas użytkowania pieca przez sąsiada z parteru w mieszkaniu na pierwszym piętrze wydobywa się dym, co zagraża życiu i zdrowiu lokatorów mieszkania. 

W odpowiedzi usłyszeli, iż sprawa jest przekazana do firmy zewnętrznej i nic więcej nie można zrobić, i zostawiono mieszkańców w mieszkaniu, które zagraża im życiu i zdrowiu zimą.

Przybyli na miejsce strażacy po sprowadzeniu całej sytuacji zgodnie z przepisami wyłączyli z użytkowania piece i przewody kominowe do czasu sprawdzenia ich przez specjalistyczną firmę kominiarską. Za zdjęcia dziękujemy Grupie Alarmowo oraz czytelnikowi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz