środa, 7 lutego 2024

Dzieci z półkolonii przy Klubie Garnizonowym odwiedziły komendę

Sieradzką komendę odwiedziły dzieci wypoczywające na półkoloniach w Klubie Garnizonowym. Chociaż dzieci odpoczywają od nauki, jednak chętnie skorzystały z cennej lekcji profilaktyki. Najmłodsi otrzymali wiele rad jak bezpiecznie spędzić wolny czas.

Okres zimowego wypoczynku to czas intensywnej pracy dla policjantów, którzy prowadzą działania „Bezpieczne Ferie”. 

W tym czasie sieradzcy policjanci spotykają się dziećmi i młodzieżą, którzy spędzają czas na półkoloniach czy też różnego rodzaju zajęciach organizowanych w naszym regionie. Uczestnicy z półkolonii zorganizowanych przez 15 Sieradzką Brygadę Wsparcia Dowodzenia odwiedzili komendę. 

Dzieci zwiedziły stanowisko kierowania oraz zapoznały się z pracą dyżurnego policji. Zaprezentowany został system miejskiego monitoringu i „okiem” kamery zwiedzający mogli zobaczyć nasze miasto. 

Dzieci miały również możliwość zapoznania się z wyposażeniem policjanta oraz sprzętem wykorzystywanym w służbie. Doskonałą zabawę miały z policyjnymi kajdankami oraz przymierzaniem części policyjnego umundurowania. 

Na specjalnie przygotowanych kartach „Daktyloskopia na wesoło” dzieciom wykonane zostały odciski palców. W ramach wizyty oczywiście nie zabrakło również  pogadanki.

Policjantka propagując założenia programu „Bezpieczne ferie” oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" omówiła dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku. 

Przypomniała o zasadach zachowania w domu i podczas zabawy. Na koniec dzieci otrzymały tematyczne malowanki. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz