piątek, 22 marca 2024

Bulwary nad rzeką Wartą i rewitalizacja Parku Staromiejskiego

W dniu 22 marca nad rzeką Wartą odbyła się konferencja prasowa prezydentów miasta Sieradza dotycząca budowy Bulwarów nad rzeką Wartą i rewitalizacji Parku Staromiejskiego. Projekt ma kosztować blisko 14 mln euro.


O godzinie 13:00 na tarasach przy rzece Warcie w Sieradzu odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Pawła Osiewały i jego zastępcy Rafała Matysiaka, która dotyczyła projektu stworzenia Bulwarów nad rzeką oraz rewitalizacji Parku Staromiejskiego. Podczas niej widzieliśmy także zdjęcia przedstawiające końcowy efekt tego przedsięwzięcia i trzeba przyznać że projekt robi naprawdę wrażenie. To ogromne wyzwanie ale jak mówi prezydent miasta Paweł Osiewała pieniądze są fizycznie zapewnione na realizacje tego projektu. 


Poniżej zamieszczamy link do źródła informacji o opisanym projekcie:

https://sieradz.eu/konsultacje-spoleczne-bulwarow-nad-rzeka-warta-oraz-rewitalizacji-parku-staromiejskiego
6 komentarzy:

 1. O nie kolejny beton zamaist zieleni , więcej kostki się nie da ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma być trawnik? To jest najpopularniejsza część miasta i musi być zagospodarowana, znikome oświetlenie, nieestetyczne wały są betonowe, oczywiście projekt zostawia wiele do życzenia, ale nie widzę tu wycinki drzew. Jednak przy samych bulwarach KONIECZNIE powinny zostać wprowadzone nowe nasadzenia, które dadzą schronienie przed słońcem.

   Usuń
  2. lepiej trawnik niż wszędzie kostka, mało betonu jest w naszym mieście ? zgodzę się ale nie w taki sposób alejki typu park mickiewicza ławki drzewa i wystarczy taniej i ładniej niż ohydna kostka jak na osiedlach. Co do oświetlenia to skupmy się na oświetlaniu przejść dla pieszych , a nie wydawanie kasy na parki gdzie generują koszty nocami a ulice są grozą dla wszystkich , szybki przykład Jana Pawła. Drzew wycinki nie ma niby ale zawsze są bo lepsza kostka ostatnio widziałem dwa osiedla po cudownej odnowie.

   Usuń
 2. Panie Prezydencie! Wy myślicie że zrobicie jakiś projekt a nasze dzieci nie będą miały co jeść? Chore jazdy macie. Kiedyś było inaczej, inaczej w dobrym słowa znaczeniu

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie nie mają gdzie pracować, nie mają gdzie mieszkać a tu park jest remontowany za 60 mln zł. Coś nie tak ze zdrowiem ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Do wyborów co raz bliżej to trzeba jakąś kiełbase wyborczą rzucić :) sam pomysł ok, to miejsce aż prosi o rewitalizacje ale - nie w takiej formie błagam. nie róbmy betonowo-stalowego parku, poprostu nie.

  OdpowiedzUsuń