wtorek, 19 marca 2024

Powiatowe eliminacje Turnieju o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

Drużyna II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sieradzu zwyciężyła w powiatowych eliminacjach Turnieju o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. W konkursie rywalizowało siedem drużyn ze szkół średnich powiatu sieradzkiego. Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim. Gratujemy i życzymy dalszych sukcesów!

18 marca 2024 roku w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Sieradzu miały miejsce powiatowe eliminacje konkursu dla uczniów szkół średnich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. 

Ten etap konkursu został zorganizowany we współpracy i pod patronatem Starosty Powiatowego w Sieradzu. Celem konkursu było promowanie służby w Policji, popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej. 

Do rywalizacji konkursowej przystąpiły czteroosobowe reprezentacje  szkół średnich z terenu powiatu sieradzkiego: I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu, Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 w Sieradzu, Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 w Sieradzu, Powiatowy Zespół Szkół w Warcie i Powiatowy Zespół Szkół w Błaszkach oraz Zespół Szkół Katolickich w Sieradzu.  Zawodnicy mieli do rozwiązania test wiedzy składający się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie. Po jego zakończeniu przystąpili do drugiej części rywalizacji. W tym etapie mieli do pokonania policyjny tor przeszkód, jaki pokonują kandydaci do pracy mundurze, m.in. skok przez skrzynię, rzut piłką lekarską, bieg przez płotki.


Po zaciętej rywalizacji wszystkich drużyn do pracy przystąpiła komisja, która podliczyła zdobyte przez zawodników punkty. Zwyciężyła drużyna gospodarzy czyli uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu. Drugie miejsce zajął zespół Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 w Sieradzu, zaś na trzeciej pozycji uplasowali się uczniowie z I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. Laureaci otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sieradzu. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy. Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat sieradzki na turnieju wojewódzkim w Łodzi, który odbędzie się w 12 kwietnia 2024 roku. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów na finale wojewódzkim!
Konkurs był doskonałą okazją do promowania służby policji jako atrakcyjnej oferty pracy, dla młodych ludzi, z którzy stoją przed wyborem swojej drogi zawodowej. 
Przypominamy!
Na kandydatów czekamy w Komendzie Powiatowej Policji w Sieradzu przy ul. Sikorskiego 2 codziennie w godz. 7.30 -15.30. Szczegółowe informacje można uzyskać również pod numerem tel. 47 845 14-16, 47 845 17-09.
Zachęcamy do spotkania z nami i porozmawiania na temat doboru do służby w Policji i procesu rekrutacji. Zapraszamy do Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu, a dowiecie się jak zostać jednym z nas! 

https://lodzka.policja.gov.pl/?serwis=wdo&dzial=wymagania&id=60069Brak komentarzy:

Prześlij komentarz